Jdi na obsah Jdi na menu
 


Překvapení

19. 7. 2006

Harry letěl vzduchem.Nebyl to ani vzduch, jako spíše prázdnota.Letěl lesem.Pak se vše změnilo a proletěl nad rozbouřeným mořem a nakonec, jakoby letěl opět vesmírem.

 

Vše co cítil se odehrálo v obrovské rychlosti.Najednou se dostavil k nějaké planetě.Z těch několik hodin co probíraly Zeměpis si stačil zapamatovat, jak země vypadá.Toto byla její věrná kopie.

 

Harry se zkoušel dostat z toho zajetí.Ale jak se dostat z prázdnoty?Najednou sebou škubnul a letěl ohromnou rychlostí k zemi.Raději zavřel oči.Nechtěl vědět jak dopadne.Nakonec se přemohl a otevřel oči.Viděl pod sebou domy.Spoustu naleštěných aut.

 

Poznal v tech domech Zobí ulici.Vyl těsně nad střechou připravoval se na náraz ale ten nenastal.Měl spíš pocit, jakoby sebou kecnul na matraci.Otevřel oči.Přes obroučky svých brýlí zahlédl přístěnek pod schody ve kterém bydlel, když mu bylo deset let.

 

Harry vstal a hodil na postel batoh, ve kterém byly nijaké věci.Neměl sebou koště ani plášť.Nechal dokonce v Zobí i plánek.Hůlku mu ukradla Ginny.Ginny…proč?

 

Harry vyndal věci z batohu.Dost ho udivilo, když v něm našel vejce Fawekse.Sice absolutně nevěděl co tu dělá ale, vybalil si věci.

 

Kromě vejce tam byla také kniha mágů a myslánka.To je jeho nejpotřebnější věc.Poslední dobou měl často plnou hlavu různých informací.Kouknul se instinktivně na hodinky.

 

Docela ho udivilo že je teprve ráno.A ještě k tomu rok 1999, a aby toho nebylo málo, tak měl zrovna ten den Dudley narozeniny.Harry to nějak nemohl vstřebat.Sedl na postel a přemýšlel.

 

„Co budu dělat???Je rok 1999….půjdu do prvního ročníku….Sirius!Brumbál!“Všechno mu došlo.Toto byla šance jak vše zachránit.Mohl změnit vše, už úplně od začátku!Harry sáhnul do kapsy pro hůlku, ale tím si jen připomněl, že ji nemá.K jeho štěstí patřilo k jeho vlastnostem kouzlení bez hůlky.Tím pádem nemá Ministerstvo ani páru co dělá.

 

Zavýskl si radostí a poposkočil.Teď musí vyčkávat.Musí přijít Hagrid.Pak musí jít za Brumbálem a dát mu novou šanci.Pochopitelně byl to jeho Děd, a tím že mu nic neřekne maximálně tak ztratí vnuka.

 

Vše se dozvěděl z knihy.Byla to kniha která se předávala z Generaci na Generaci.Dala Harrymu na výběr spoustu vlastností, které se mu při boji budou hodit.Vybral si jich zatím jen pár.Kouzlení bez hůlky a polymágství.Také mu přišlo výhodné vzít si Nitrozpyt a také odklánění kouzel..Harry se dozvěděl kdo je matka a otec Jamese.Nikdo jiný než Brumbál a McGonagallová.Přišlo mu to sic divné, ale ne nemožné.

 

V Brumbálově myslánce bylo pár vzpomínek.Jedna z nich patřila Brumbálovy a McGonagallové.

 

Bylo to nějak takhle:

 

V kulaté pracovně stál a pochodoval starý muž s plnovousem.Po jeho boku na něj koukal Fénix a jakoby se usmíval nad tím co kazí.

 

Za nedlouho dorazila přísně vyhlížející paní.Brumbál zpozorněl a zastavil se uprostřed kroku.

Ona na něj chvíli upírala oči a pak se zhroutila do křesla.

 

„Albusi já to už nevydržím.Je to můj vnuk!Nechci aby byl u těch mudlů.Není stejný jako Tom!Radlle by tolikrát nezhatil plány černokněžníkům.“Prosila McGonagallová.Učitelka Přeměňování v Bradavické škole čar a kouzel.

 

„V žádném případě.Nevíš nic.On by s námi už nikdy nepromluvil.Udělal jsem chybu.Byla to stařecká chyba které jsem se před čtrnácti lety dopustil.Měl jsem dát na tvou radu Minervo.Odpusť.“

 

V tu chvíli se obraz rozplynul a v tu chvíli se Harry vrátil do reality.Zrovna slyšel Kroky které jasně patřili tetě Petunii.

 

„Vstávat!Vstávat!Hajdy z postele!“Řvala na něj Petunie.

 

Harry jen zamručel v souhlas.Chtěl si tu ještě uklidit, před tím než odejde.

 

„Vylez!“Řvala dál.

 

Harry namířil prstem na pokoj a v duchu řekl

 

Pulírexo!

 

Namířil prstem na zámek u dveří a zašeptal „Alahomora!“Dveře se s svaknutím všech tří zámků, které Petunie zrovna otevírala otevřely.

 

Harry vypochodoval z pokoje a nechal Petunii za sebou.Docela rychle se vzpamatovala.Hned na něj zařvala.

 

„Uděláš snídani a né abys to připálil!!Dudlánek má dnes narozeniny!“Harry jen mávnul rukou a na stole byla přesně udělaná slanina se zeleninou.Toto kouzlo se naučil pár chvilek před dopiisem od Ginny, v kterém stálo že ho vyzvednou.Ta kniha byla pro bystrozory-bylo tam jen jak mávnou hůlkou(Nebyla potřebná ani formule).

 

Harry si v klidu sedl na své místo a čekal na ostatní.Pár sekund po tom co si sednul přišla teta petunie

 

„Jak to, že neděláš sní-“V půli věty se zarazila a rozhlédla se po stole.Byla tam nakrájená rajčátka, jablka.Byly tam chleby s máslem a slanina.Všude byla také nalitá dýňová šťáva.

Harry bohužel neuměl vytvořit džus.

 

Když se všichni usadily.Aby se najedly Harry začal mluvit.

 

„Chtěl bych vám říct, že vím že jsem kouzelník.Vím vše.“Při tom na něj Dursleyovi ulekaně pohlédly.A vydaly jakési syknutí.

 

„Ty kluku co si to vymýšlíš?“Ptal se nervózně vypadající Vernon Durley.Dudley se mezi tím mlátil smíchy.

 

„Jen vám oznamuji fakta.Můžeme začít snídat?“Zeptal se a ukrojil kousek slaniny.Musel se v duchu pochválit.Tím to si u nich vyrobí respekt.Dudley mezitím vypil celou sklenici štávy.

 

„Páni mamy ?Co je to za džus?Je vynikající.“Pochvaloval.

 

„To je dýňová šťáva, Dudley.Je to jedno z neoblíbenějších kouzelnických pití.“Dudley se po tom okamžitě zaradoval.Harry tušil, že když mu bude dávat jídlo.Mohly by z nich být i přátelé.

 

„Opravdu??Skvělé!!Naliješ mě ještě?“Ptal se dychtivě.

 

Harry mu poslal myšlenku.Je ještě něco lepšího, ale je v tom kapka alkoholu.Nevadí ti to?Jestli ne tak zakruť hlavou.

 

Dudley sebou zprva nepřirozeně škubl.Nemusí být nejhezčí, když ti někdo mluví do hlavy.Dudley po několika vteřinách zakroutil hlavou.(Jako že to nevadí)

 

Harry mávnul rukou a v jeho poháru se objevil máslový ležák.To bylo skoro vše co se z pití naučil.Uměl sice ještě Ohnivou Whiskey, ale raději to nebude pokoušet.

 

Ležák provoněl celou místnost.Vernon začal čenichat.

„Co to voní?“Ptal se zmateně.Pak stočil pohled na Dudleyho který zrovna dopíjel sklenici.

 

„To je skvělý pití, Harry“Bylo to skoro poprvé co slyšel bratrance vyslovit jeho křestní jméno.“Dík.“

 

Hned jak dosnídaly a Teta a strýc se rozešly, za ním přišel Dudley.

 

„Hele Harry.Promiň my to.Já se k tobě nechoval moc pěkně a teď když vidím jaký jsi.No prostě.-Promiň.“Harry pokýval hlavou jako že rozumí.Za okamžik přišla teta a strýc, že už může pro dárky.(Celou dobu si jich ,kupodivu nevšímal.)

 

„Třicet šest?“Zeptal se Dudley rozzloboně.Harry se uchechtl.Sice se jinak choval k němu, ale povahově je pořád stejný.

 

Když Harry zahlédl jak úzkostně teta vzhlíží ke svému manželovi rozhodl se pomoct.Třeba ho začnou mýt i rádi.

 

„Dudley bude jich třicetosm.Neboj.“Harry složitě zamával rukou a do ruky mu spadla nádherně zdobená láhev.Podal ji Dudleymu, kterému zazářili očka.

 

„A další?“Ptal se dychtivě.Harry jen mávl hůlkou a v ruce měl balíček čokolády se znakem Medového ráje.Byla to ta největší čokoláda z Ráje.

 

Dudley se hned vrhl na ostatní dárky.Vrnon s Petunií vzaly Harryho stranou.

 

„Nebudeš u nás doma kouzlit!Teď jsi nám pomohl kouzlem ale nechci aby si lidi myslely že jsme nějací blázni!Rozumněls?“Ptal se Vernon a Petunie přikyvovala.

 

„Dobrá dobrá.Mám ovšem jednu podmínku.Až mě přiletí dopis ze školy.Normálně mě ho dáte.Pak vám budu pomáhat.“Něco za něco.Pomyslel si Harry.

 

Vypadaly jakoby se přemáhaly.Ale nakonec Přikývly.

 

Zbytek dne probíhal vcelku slušně.Harry si přemítal myšlenky, co bude dělat?

 

V polovině dne zacrnkal zvonek u telefonu.Petunie chvíli něco dohadovala a pak šla za Vernonem.

 

„Špatná zpráva.Figgová si zlomila nohu, takže si Harryho nemůže vzít.“Harry si uvědomil že to je vcelku poprvé kdy slyší od ní jeho jméno.

 

Vzhledem k tomu že teď Dudley nekňučel a s radostí  vzal Harryho sebou.

 

V autě byly jen Dudley a Piers.Harry Dudleymu stranou řekl aby o tom že je kouzelník před nikým nemluvil.Dudley to pochopil a kývnul.

 

V Zoo se nestalo nic moc zvláštního.Harry jenom přivolávacím kouzlem sebral pár párků v rohlíku.Každému dal jeden.Piers značně udivený co se to děje.Dudley mu dal trochu srknou z medoviny, kterou přelil do lahve od Pepsi.

 

Piersovi nejspíše zachutnala, protože ji skoro celou zhltnul.Dudley se pak na něj naštval a odešel.Harry ho našel skoro až na konci Zoo s oddělením s hady.Opět se koukal na toho velkého hada, což byl Hroznýš Brazilský.

 

„Dej mě zbytek medoviny, Dudley.“Dudley mu ji podal i když bylo vidět že se mu nechce.

Harry se rozhlédl kolem.Nikdo se na ně nedíval.Harry tedy opatrně zašeptal doplňovací kouzlo.V tu chvíli se Pepsi lahev zaplnila tekutinou.

 

Dudleymu se rozzářila očka a hned si loknul.

 

„Škoda že se nehýbe…“Zasténal.Harry si pomyslel že se od té doby změnil jeho přístup jak k němu, tak ke všemu.

 

„Ahhhojj..“Zasyčel na hada potichu Harry.Dudley překvapeně vzhlédnul – Stejně jako Had.

 

„Zdravím.“Zasyčel nazpátek.

 

„Chccceššš na sssvobodu?“Zasyčel Harry.

 

„Jisstě..“Syčel Had.

 

„Dudley nelekni se a buď u mě.“¨Sdělil pološeptem Dudleymu.Ten horlivě přikyvoval.

 

Dudley se k němu nalepil a Harry zavával rukou kolem nich a pološeptem řekl.“Imobilus!“

 

Vše jakoby se zpomalilo.Harry Ukázal na skulo a řekl s kildem „Bombardo!“Sklo se rozletělo do všech stran a Dudley polekaně odskočil.Harry pološeptem ukázal na hada a řekl.“Finite Incantantem!“Had jakoby oživl.Překvapeně se kouknul na Harryho.

 

„Ssss… Dííky….“S těmi to slovy Harryho opustil.Harry zamával rukou.Dal do pořákdu sklo a svět vrátil zpět do normálu.

 

„Páááni.To bylo vzrůůšo.“Vypískl Dudley až se kolem něj otáčely lidi.

 

Dál už byla jen otravná cesta zpět do domu v Zobí ulici.

 

Až na dopis se vcelku nic nestalo.V dopise stálo to co posledně.

ŠKOLA ČAR A KOUZEL V BRADAVICÍCH

ŘeditelAlbus Brumbál(Nositel Meronova řádu první třídy,Veliký čar,Nejvyšší divotvorce ,     Nejhlavnější hlavoun,Mezinrodní sdružení kouzelníků.)

Vážený pane Pottere s potěšením vám oznamujeme, že v Bradavicích počítáme se studijním místem pro vás.

V příloze zasíláme seznam všech potřebných knih a vybavení.

Školní rok začíná 1.Září.Očekáváme Vaši sovu nejpozději 31. července.

Se srdečným pozdravem

.Minertva McGonagallová.

Harry v tu chvíli píchlo u srdce.Píše mu babička…Ani ho nepozdravuje.Sice se s tím smířil….musel počkat na Hagrida.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Otazka

(Walavyn, 31. 8. 2007 19:38)

Budes s touhle povidkou jeste nekdy pokracovat?

kdy bude další ??

(Ewelin, 20. 3. 2007 20:43)

doufám že další kapitolka bude brzo:-) jo a kdyby jste měli zájem tak mrkněte ne moje stránky - www.ewelinn.blog.cz

:-)))

(cmeronka, 8. 9. 2006 16:52)

nejlepší strnka co se týče HP.juknete i ma moje www stránky:-) www.cmeronka.estranky.cz a taky přidejte ten nějakej komentář:-)

???

(Jarwis, 2. 9. 2006 12:37)

Kdy bude pokračování??? Zatím to totiž vypadá na dobrý námět.

ůůůůůůůůůůůůů

(Lex Laxter, 23. 7. 2006 22:52)

Brzyčko...

???

(LoLeC, 21. 7. 2006 14:45)

Kdy bude pokračování???

SUPER

(REGULUS, 19. 7. 2006 22:22)

Zatiaľ sa mi táto poviedka páči.
Zatiaľ veľmi dobré.

jéj

(imnetet, 19. 7. 2006 22:02)

no to som rada, že som ťa potešila...

Lex

(Lex Laxter, 19. 7. 2006 21:48)

Konečně mé úsilí někdo pochválil :)

peknééé

(imnetet, 19. 7. 2006 20:56)

no tak si tie prázdniny uži..aká šťastie, že ja v tom istom termíne idem tiež preč...a dobre to začína som zvedavá na pokračovanie...

........

(Lex Laxter, 19. 7. 2006 18:34)

Děkuju... :) ale když mě něco ačne bavit tak se od toho nehnu :ú)

Volno

(Master Blaster, 19. 7. 2006 17:55)

Hej pravda jsou prázdniny a on sedí doma u compu ,já sice taky ale jen někdy, a navíc je venku fakt hezky a až moc teplo ale to vewa tak si užívejte se svou holkou(klukem)a prostě užívejte volno venku. Tak si to užij a my to něják vydržíme ZADAR

???

(Azeroth, 19. 7. 2006 17:32)

čus Lexi :) ..asi sem to přehlíd ale kolik je ted Harrymu když propadl tim obloukem?

zzzzzzzz

(Lex Laxter, 19. 7. 2006 16:38)

Mám jeden prostej důvod proč musim nahnat kapitoli..... 30 vás na 14 dní opustim:( je mě to moc líto ale dopřejte mě prázdniny....budu se snažit udělat minimálně každej den jednu abyste pak neměly kecy že ste závisláci a že vás mučim...
Lex:(